Máte-li už za sebou nějaké vzdělání a pracovní zkušenosti, a najednou nastane změna – ať už proto, že chcete, nebo musíte, tak je možné, že nevíte, kde začít, co dělat, na co se zaměřit, jak hledat. Spousta lidí podlehne zmatku. Proto považuji za naprosto zásadní co nejdříve poté, co se rozhodnu pro změnu si sednout a přemýšlet. A odpovědět si na otázky
KDE JSEM? KAM JDU? PROČ TAM JDU?
CO UMÍM A CO NABÍZÍM? JAKÉ JSOU MOJE SILNÉ STRÁNKY?
JAKÝ MÁM SEN? CO SI CHCI V TOM ŽIVOTĚ SPLNIT, ZAŽÍT, CO CHCI MÍT, KÝM CHCI BÝT?
JAKÁ PRÁCE MĚ BUDE BAVIT? KDE MOHU PŘINÉST NEJVĚTŠÍ HODNOTU?
CO NAOPAK NECHCI DĚLAT? CO NENÍ PRO MĚ?
Je to to nejdůležitější, co je třeba na začátku udělat. A přesto to naprostá většina lidí neudělá. Ale pokud a začátku nestanovíte směr, kam chcete dojít, jak chcete někam dojít?
Nikdo se vám neozývá na životopis? Neodstáváte žádné odpovědi nebo omluvu s tím, že si vybrali kandidáta, který lépe splňoval požadavky? Tak máte špatně napsaný životopis. Tři zlatá pravidla životopisu a pak vás odkážu na další zdroje:
O tom, jak napsat dokonalý životopis píši ZDE, jak ho upravit, když jste překvalifikovaní ZDE, jak popsat své jedinečné silné stránky ZDE.
Jestliže vás sice na pohovor pozvou – tedy máte úspěšný životopis, ale nevyberou, pak je problém nikoliv ve vás, vaší nervozitě nebo neschopnosti se vyjádřit. Pokud neuspějete u pohovoru tak je to opět jen proto, že máte zmatek v hlavě. Jakmile totiž budete mít jasno, kam a proč jdete, tak budete sebejistí a klidní a tím pádem atraktivní pro zaměstnavatele.
Co stojí v cestě vám?