Od září do nové práce! Aneb 3 pilíře úspěchu při hledání nové příležitosti

Pokud chcete od září pracovat, nebo pracovat jinde, je nejvyšší čas začít. Ani ne tak hledat, jako přemýšlet. Nad tím, jakou práci vlastně chcete, na co se nejlépe hodíte, co bude dalším krokem ve vaší kariéře a jaký typ zaměstnavatele pro vás bude nyní to pravé. Přináším vám letní seriál o tom, jak si najít skvělou práci, do které nastoupíte v září, nebo i dříve.

Zaměříme se na tři základní pilíře hledání práce.

  • Zábava a sebepoznání
  • Dlouhodobý pohled na kariéru
  • Lov šitý na míru vám

Pojďme se podívat podrobněji, co tím myslím.

Zábava a sebepoznání

Většina lidí považuje hledání práce za nutné zlo. Dokonce ho oddaluje, jak to nejvíc jde. Až když se situace dostane na hranici únosnosti, začnou teprve podnikat nějaké kroky. Ale proč? Protože lidé se hledání práce bojí. Protože je to nepříjemné. Protože budou odmítáni a budou muset chodit na ponižující pohovory s lidmi, kteří ani pořádně nerozumí tomu, co budou lidé, které nabírají, dělat, ale rozhodují o jejich osudu. Protože pokaždé, když odešlou odpověď na nabídku, už podvědomě čekají zamítavou odpověď.

A to všechno vůbec není nutné. Pokud přistoupíte k hledání práce jako k projektu, který má určité zákonitosti a začnete těmi správnými kroky, zjistíte, že hledání práce může být jednak zábava a jednak se toho o sobě přitom spoustu dozvíte. Jak, tomu se budu věnovat postupně v článcích a videích během léta.

Dlouhodobý pohled na kariéru

Podstatou mojí práce a kariérního poradenství je podívat se na kariéru člověka s odstupem a vidět ji jako celek, nikoliv jako jednotlivé práce. Pokud byla vaše kariéra doposud spíše složená ze zkušeností každý pes – jiná ves, je dobré hledat to, co jednotlivé pracovní etapy spojuje, nebo proč jste měnili, a spolu s rozborem vašich silných stránek, toho v čem jste dobří a co vás baví pak naplánovat další kariérní kroky.

Lov šitý na míru vám

Většina lidí přemýšlí o práci tak, že si přečte nabídku a pak posoudí, zda se oni n ni hodí. Ale v ideálním případě by to mělo být naopak. Vy byste měli vědět, jací jste, kde je vaše přidaná hodnota a v jakém prostředí, na jaké pozici a u jakého typu zaměstnavatele můžete nejlépe uspět. Jakmile toto víte, hledáte nabídku, která bude odpovídat vašim požadavkům. A to je zcela opačná cesta, než jakou se lidé většinou vydávají.
Druhou částí lovu je samozřejmě to, že budete vědět, jak na to. Jak hledat, kde hledat, jak číst mezi řádky, jak se prezentovat a umět vysvětlit potenciálnímu zaměstnavateli, že vy jste ti jediní praví na tuto pozici a to jak v životopisu a motivačním dopisu, tak u pohovoru.

A tím navazuji na největší akci, kterou spouštím od dob uvedení mých kurzů na trh.

Nyní a po celé léto máte šanci získat online kurzy, které vás krok za krokem povedou na vaší cestě za pozicí, po které toužíte.

Kurz Kariérní restart – je určený pro ty, kdo potřebují určit svůj nový kariérní směr, kdo chtějí odhalit své silné stránky a zjistit, kde mohou být nejvíce užiteční. Je pro ty, kdo si potřebují uvědomit vlastní hodnotu a získat sebevědomí. Je pro ty, kdo si chtějí vytvořit dlouhodobější náhled na svou kariéru a jít si za nějakým svým (nikoliv nutně pracovním) cílem.

Nyní ho získáte s 33% slevou za fantastickou cenu 990Kč.

Kurz Jak si najít skvělou práci je na našem trhu nejkomplexnější, nejpodrobnější a nejstrukturovanější a troufnu si říct, že i nejzábavnější kurz k hledání práce. Najdete zde videa, tipy, návody, ukázky, checklisty a nástroje ke každé, ale opravdu každé fázi hledání práce. Od přemýšlení, co by to mělo být za práci, přes hledání, prezentaci online, atraktivní životopis a motivační dopis, přípravu na pohovor až po úspěšné zvládnutí pohovoru a vyjednání si pěkné mzdy.

Nyní ho získáte s 33% slevou za unikátní cenu 1990Kč.

Pokud ovšem koupíte oba kurzy najednou, získáte slevu dokonce 40%!

Celková cena za oba kurzy je 2688Kč!

 

Oba kurzy vám pomohou hledat strukturovaně a vyhnout se:

  • Zbytečně dlouhému hledání
  • Frustraci ze zamítavých či žádných odpovědí
  • Tomu, že skončíte v práci, ve které ve skutečnosti nechcete být

Sledujte skupinu Kariéra šitá na míru na FB, kde budu uveřejňovat články, videa a tipy.

Přeji vám krásné léto.

Tereza Valášková
Jsem kariérní kouč a poradce, pomáhám jednotlivcům s jejich kariérou a ve firmách učím manažery, jak dělat nábor efektivně a nabírat lidi pro budoucnost a dlouhodobou spolupráci.