8 důvodů, proč změnit práci právě teď

Přemýšlíte o změně práce, ale nejste si jistí, že zrovna v období velkého úpadku ekonomiky je to dobrý nápad? Krize nám ukazuje, že někdy prostě není na všechno dost času. A proto, pokud sníte o jiné kariéře než o té, kterou teď žijete, udělejte první krok za tím, abyste ji získali. Teď si nakreslete, kde chcete být za deset let a udělejte první kroky. Nabízím 8 důvodů, proč to může být dobrý nápad.

  1. Během karantény se jistě změnilo pořadí vašich hodnot, nebo hodnoty kompletně. Pokud vaše současná práce s těmito hodnotami nekoresponduje, je načase ji změnit.
  2. Zaměňte zaměstnavatele, který zaspal dobu, za firmu, která jde s dobou – prodává online produkty či služby nebo je flexibilnější, chápe, co je to home-office a flexibilní pracovní doba.
  3. Zaměřte se na vztahy. Trápí vás vztahy na pracovišti, ale z nějakého důvodu (většinou peníze) tam stále setrváváte? Nyní je čas, kdy všichni zjistili, jak jsou vztahy důležité a probrat je na pohovoru nebude vůbec divné.
  4. I když nemáte v oboru, který jste si nově vybrali, moc zkušeností, ale něco málo umíte, budete mít přesto výhodu. Hodě lidí bude muset změnit práci a budou se hlásit na pozice, ve kterých nemají žádné zkušenosti. Využijte toho, že můžete být „jednookým mezi slepými“, pokud máte ve svém vysněném oboru alespoň nějaké zkušenosti.
  5. Firmy budou muset nově hodně investovat do vzdělání lidí co se týče technologií. Vyberte si takovou firmu, která vás nenechá být pozadu.

  6. Kdo neroste, nestagnuje, ale upadá. Jak dlouho už děláte tu stejnou práci? Jak moc se v současné práci učíte a rostete? Najděte si práci, ve které budete nuceni se neustále něco nového učit – budete tak pro nový pracovní trh, který nyní vzniká, mnohem užitečnější.
  7. Všechno dlouho analyzujete, nemůžete se rozhodnout, váháte, promýšlíte? Teď je doba velkých změn. Vezměte to jako pobídku a svezte se na vlně změny. Nebo za dva roky zjistíte, že jste něco prováhali.
  8. Při pohovoru po Skypu nebo jakkoliv online nikdo neuvidí, že se vám potí ruce, nebo že máte před sebou sešit s poznámkami 😉
Tereza Valášková
Jsem kariérní kouč a poradce, pomáhám jednotlivcům s jejich kariérou a ve firmách učím manažery, jak dělat nábor efektivně a nabírat lidi pro budoucnost a dlouhodobou spolupráci.