REFERENCE

aneb

Co si odnesli ti, kdo už se mnou pracovali? 

Konzultace předčila mé očekávání. Přestože trvala pouze 90 minut, ujasnil jsem si věci, nad kterými jsem přemýšlel již dlouhou dobu. Jasné, jednoduché, přímé a k věci. Nyní jsem schopen vidět své chování z pohledu silných a slabých stránek a na základě toho se rozhodovat. Zároveň jsem dostal několik praktických rad a doporučenou strategii před veledůležitým pohovorem. Ať už se rozhodnu pro volnou dráhu nebo zůstanu v managementu logistiky budu dále využívat nebo vehementně doporučovat Vaše služby.

Radek PospíšilManažer logistiky, konzultant

Tereza mi ukázala, jak velký rozdíl je mezi tím, když zhruba tušíte, v čem jste dobří, a když své silné a slabé stránky pojmenujete a začnete s touto informací cíleně pracovat. Mně osobně se otevřela nová perspektiva toho, jak v pracovním a soukromém přirozeným způsobem dosahovat toho, co si přejete. Rozhovor s Terezou byl příjemný a bylo pro mě snadné se otevřeně bavit o různých situacích. Odcházela jsem s několika praktickými tipy, které budu často využívat. Konzultaci s Terezou mohu určitě doporučit.

LenkaMarketingový specialista

Terezu jsem objevil na Jobs.cz v sekci Inspirace a rady. Přečetl jsem si rozhovor s ní na téma 50+ a po krátkém váhání jsem jí oslovil. Byl jsem v té době pod velkým tlakem a ve stavu na pokraji vyhoření. Nedokázal jsem se ve své situaci zorientovat a pak udělat první krok správným směrem. Naše spolupráce pod jejím vedením byla od začátku velmi efektivní. Už jen samotná forma komunikace mi dodala potřebnou energii a optimismus. Nebylo tam žádné mávnutí kouzelného proutku, ale celkem dost trvdé a nepříjemné práce na mně samém. V podstatě mě vlídně přinutila • změnit můj pohled na sebe i věci okolo mě • oddělit věci podstatné od nepodstatných • stanovit si reálné cíle a • udělat ty první kroky. Nejdůležitější však bylo moje vědomí, že má o můj problém ZÁJEM až do jeho vyřešení. A protože už mám blíž k 60, celá její pomoc je pro mě v této době profesně i lidsky velmi důležitá.

AdamLogistik, vedoucí směny

K Tereze Valáškové jsem přišel s očekáváním pomoci při získání skvělé práce. Aktuálně jsem končil působení jako vedoucí projektové kanceláře a hledal jsem další směrování na pracovní trhu. A ideálně najít práci, která mě bude bavit! Od Terezy jsem očekával poradenství se znalostmi a zkušenostmi trhu práce. Reálně jsem však dostal víc: 1. Pomocí konzultací jsem spolu sladili směr hledání: co, proč a jak. Tento jsme dali dohromady s kariérou v budoucnu. 2. Následně jsem se s pomocí jejích videí připravil (CV, systém pohovorů). 3. Osobní koučink mi pomohl nalézt, vyjasnit a popsat své silné stránky. Výsledky byly ohromující. V průběhu 2 týdnů jsem oslovil 15 firem, ze kterých 12 mě pozvalo na pohovor. Dostal jsem 3 nabídky, z kterých jsem si vybral podle svých preferencí. Terezu i po nalezení vysněné práce dál vnímám jako svého poradce a kouče na pracovní oblast, zejména pro plné využití svých silných stránek. Děkuji!

RomanAgile coach, scrum master

Tereza is a skilled professional in HR Management field. I used her skills to improve my resume presentation and to find a new job. We worked together on this and I appreciated her dynamic and pro-active way of work. I was impressed by her capacity to analyze my career and provide the best solution to present it; she was curious and able to listen. She taught me a more efficient way to present myself following a successful ‚marketing strategy‘. She opened my mind on my competences and stimulated me to be more positive and self-confident. Her help to me was precious: she is simply brilliant! I am grateful to her.

AlviseSales Development Manager

Ve svém pracovním životě jsem měla v ruce mnoho životopisů a teď jsem byla v situaci, kdy jsem potřebovala připravit jeden pro sebe. Velice mi záleželo, aby mě vystihoval pravdivě, stručně a zajímavě pro potenciálního zaměstnavatele. Obrátila jsem se na Terku s prosbou o pomoc. Terka je skutečná profesionálka, která mi pomocí trefných otázek pomohla uvědomit si své profesní zkušenosti i slabé a silné stránky. Je to úžasně empatický a přímý člověk, který Vás vyslechne a pochopí a zároveň se nebojí reálně pojmenovat skutečnosti. Ještě jednou i touhle cestou děkuji za její pomoc. Všem, kteří si chtějí vyprofilovat svoje zkušenosti do profesionálního životopisu nebo potřebují pomoc se svým profesním zaměřením – neváhejte se na Terku obrátit!

ZuzanaProvozní ředitelka

S Terezou Valáškovou jsem absolvovala 12 koučovacích sezení od března do srpna 2018. Koučink mi pomohl ujasnit si, co je pro mě v životě důležité – ať už se jedná o hledisko pracovních preferencí, či osobních záležitostí, pomohl mi nalézt silné stránky, které jsem předtím neviděla, odkryl mi mnohé způsoby, jak se vypořádat s nepříjemnými situacemi, a ukázal mi, jak důležité je ptát se sama sebe, co vlastně chci a jak se k tomu mohu dobrat. Budu-li konkrétní, díky koučinku jsem si uvědomila, co mě baví a co chci v budoucnu dělat. Na začátku, pokud se mne někdo zeptal na to, co chci v budoucnu dělat, odpověděla jsem, že nevím. A opravdu jsem nevěděla. Nyní vím, a toto uvědomění je pro mě osobně největším úspěchem, díky kterému nyní mohu směrovat své kroky a svá rozhodnutí. Kromě tohoto cíle, který jsem si s pomocí Terezy na začátku koučování stanovila, jsem dosáhla posunu rovněž ve svém osobním a mentálním nastavení. Mé smýšlení o sobě samotné prošlo viditelnými změnami, co se týče přijímání kritiky (či chvály), názoru ostatních, projevování se, vyjadřování vlastního názoru, uvědomění si vlastní hodnoty a sebevědomí vůbec. A za tento posun jsem nesmírně vděčná. Vidím rozdíl a posun, a to je pro mne velkou motivací. Vše, čeho jsem během koučování dosáhla a v čem jsem udělala posuny, je spojeno s neutuchající podporou a povzbuzováním ze strany Terezy, jejíž nasazení a přístup mi byly velkou oporou a pomocí. Její velmi přátelský přístup si stále zachovával profesionální rysy. Už naše první setkání mne přesvědčilo o tom, že Tereza je osobou na správném místě – dělá, co ji baví, a hlavně v čem je dobrá. Při každém našem setkání mne Tereza přivítala velkým úsměvem a skutečným zájmem o to, co se v poslední době událo. Chápala mou nervozitu a nejistotu, kdykoli jsme se dotkly témat, která ve mne nebudila příliš optimistické pocity. Vnímala mne a pozorně naslouchala všemu, s čím jsem se svěřovala. Snažila se pochopit vše, co jsem se jí pokoušela sdělit, snažila se najít mé vlastní mentální překážky (a to úspěšně) a ukázat mi jejich důvod a neopodstatněnost. Nesoudila. Byla velmi vstřícná, co se týkalo domlouvání termínů našich schůzek. Byla ochotna mi kdykoliv poradit a promluvit si o tom, co mi daný čas běželo na pozadí a co mne nějakým způsobem sráželo. Bylo pro mě jednoduché se na našich setkáních uvolnit a chovat se otevřeně, a to hlavně díky otevřenosti a upřímnosti, kterou Tereza našim rozhovorům věnovala. Čas, který se mnou Tereza strávila, mi byl obrovským přínosem. Za sebe mohu říci, že Tereza je profesionál, ve svém oboru se vyzná a svou práci odvádí opravdu dobře. Stejně tak, jako je Tereza skvělý kouč, je i skvělý člověk. Spolehlivý, ochotný a vnímavý. Jako kouče ji proto určitě doporučuji.

TerezaStudentka 3. ročníku VŠ