REFERENCE

aneb

Co si odnesli ti, kdo už se mnou pracovali? 

U Terezy jsem absolvovala test silných stránek spojený s následnou osobní konzultací. Obě části byly velice přínosné, a to nejen vzhledem k mé životní situaci, kdy jsem zvažovala změnit svůj dosavadní kariérní směr, ale i v rovině osobního a kariérního života obecně, včetně způsobu jak využít svůj potenciál k dosahování cílů. Oceňuji také to, že mi Tereza podle výsledků nic nevnucovala, ale v rámci příjemného rozhovoru mě nasměrovala tak, abych si na své otázky odpověděla já sama. Zároveň jsem však dostala spoustu praktických tipů a informací ohledně kariérních možností, postupů, jednání v konkrétních situacích atd. Spolupráci s Terezou tak mohu jedině doporučit nejen těm, kteří zvažují změnu zaměstnání, ale každému, kdo má zájem o kariérní a osobní rozvoj nebo hledá v této oblasti novou perspektivu.
AndreaPrávnička
Konzultace předčila mé očekávání. Přestože trvala pouze 90 minut, ujasnil jsem si věci, nad kterými jsem přemýšlel již dlouhou dobu. Jasné, jednoduché, přímé a k věci. Nyní jsem schopen vidět své chování z pohledu silných a slabých stránek a na základě toho se rozhodovat. Zároveň jsem dostal několik praktických rad a doporučenou strategii před veledůležitým pohovorem. Ať už se rozhodnu pro volnou dráhu nebo zůstanu v managementu logistiky budu dále využívat nebo vehementně doporučovat Vaše služby.
Radek PospíšilManažer logistiky, konzultant
Tereza mi ukázala, jak velký rozdíl je mezi tím, když zhruba tušíte, v čem jste dobří, a když své silné a slabé stránky pojmenujete a začnete s touto informací cíleně pracovat. Mně osobně se otevřela nová perspektiva toho, jak v pracovním a soukromém přirozeným způsobem dosahovat toho, co si přejete. Rozhovor s Terezou byl příjemný a bylo pro mě snadné se otevřeně bavit o různých situacích. Odcházela jsem s několika praktickými tipy, které budu často využívat. Konzultaci s Terezou mohu určitě doporučit.
LenkaMarketingový specialista
Terezu jsem objevil na Jobs.cz v sekci Inspirace a rady. Přečetl jsem si rozhovor s ní na téma 50+ a po krátkém váhání jsem jí oslovil. Byl jsem v té době pod velkým tlakem a ve stavu na pokraji vyhoření. Nedokázal jsem se ve své situaci zorientovat a pak udělat první krok správným směrem. Naše spolupráce pod jejím vedením byla od začátku velmi efektivní. Už jen samotná forma komunikace mi dodala potřebnou energii a optimismus. Nebylo tam žádné mávnutí kouzelného proutku, ale celkem dost trvdé a nepříjemné práce na mně samém. V podstatě mě vlídně přinutila • změnit můj pohled na sebe i věci okolo mě • oddělit věci podstatné od nepodstatných • stanovit si reálné cíle a • udělat ty první kroky. Nejdůležitější však bylo moje vědomí, že má o můj problém ZÁJEM až do jeho vyřešení. A protože už mám blíž k 60, celá její pomoc je pro mě v této době profesně i lidsky velmi důležitá.
AdamLogistik, vedoucí směny
K Tereze Valáškové jsem přišel s očekáváním pomoci při získání skvělé práce. Aktuálně jsem končil působení jako vedoucí projektové kanceláře a hledal jsem další směrování na pracovní trhu. A ideálně najít práci, která mě bude bavit! Od Terezy jsem očekával poradenství se znalostmi a zkušenostmi trhu práce. Reálně jsem však dostal víc: 1. Pomocí konzultací jsem spolu sladili směr hledání: co, proč a jak. Tento jsme dali dohromady s kariérou v budoucnu. 2. Následně jsem se s pomocí jejích videí připravil (CV, systém pohovorů). 3. Osobní koučink mi pomohl nalézt, vyjasnit a popsat své silné stránky. Výsledky byly ohromující. V průběhu 2 týdnů jsem oslovil 15 firem, ze kterých 12 mě pozvalo na pohovor. Dostal jsem 3 nabídky, z kterých jsem si vybral podle svých preferencí. Terezu i po nalezení vysněné práce dál vnímám jako svého poradce a kouče na pracovní oblast, zejména pro plné využití svých silných stránek. Děkuji!
RomanAgile coach, scrum master
Tereza is a skilled professional in HR Management field. I used her skills to improve my resume presentation and to find a new job. We worked together on this and I appreciated her dynamic and pro-active way of work. I was impressed by her capacity to analyze my career and provide the best solution to present it; she was curious and able to listen. She taught me a more efficient way to present myself following a successful ‚marketing strategy‘. She opened my mind on my competences and stimulated me to be more positive and self-confident. Her help to me was precious: she is simply brilliant! I am grateful to her.
AlviseSales Development Manager
Ve svém pracovním životě jsem měla v ruce mnoho životopisů a teď jsem byla v situaci, kdy jsem potřebovala připravit jeden pro sebe. Velice mi záleželo, aby mě vystihoval pravdivě, stručně a zajímavě pro potenciálního zaměstnavatele. Obrátila jsem se na Terku s prosbou o pomoc. Terka je skutečná profesionálka, která mi pomocí trefných otázek pomohla uvědomit si své profesní zkušenosti i slabé a silné stránky. Je to úžasně empatický a přímý člověk, který Vás vyslechne a pochopí a zároveň se nebojí reálně pojmenovat skutečnosti. Ještě jednou i touhle cestou děkuji za její pomoc. Všem, kteří si chtějí vyprofilovat svoje zkušenosti do profesionálního životopisu nebo potřebují pomoc se svým profesním zaměřením – neváhejte se na Terku obrátit!
ZuzanaProvozní ředitelka
Myslím si, že když si chce člověk opravdu dobře vybrat novou práci, tak je dobré také vidět pohled z druhé strany, tedy ze strany personalistů. Konzultace s Terezou mi jednak pomohla určit směr, kterým se při hledání práce vydat, tak aby to co nejlépe splnilo má očekávání. Pomohla mi pojmenovat mé silné ale i slabé stránky. A třeba paradoxně ty které já jsme považoval za slabé, vyhodnotila Tereza jako silné. Tereza na mě působí nejen zkušený personalista, ale také jako výborný psycholog. A sám jsem se přesvědčil, že je schopná konkrétnímu člověku najít velmi přesně jeho místo na rozsáhlém personálním trhu.
MartinAnalytik
S Terezou Valáškovou jsem absolvovala 12 koučovacích sezení od března do srpna 2018. Koučink mi pomohl ujasnit si, co je pro mě v životě důležité – ať už se jedná o hledisko pracovních preferencí, či osobních záležitostí, pomohl mi nalézt silné stránky, které jsem předtím neviděla, odkryl mi mnohé způsoby, jak se vypořádat s nepříjemnými situacemi, a ukázal mi, jak důležité je ptát se sama sebe, co vlastně chci a jak se k tomu mohu dobrat. Budu-li konkrétní, díky koučinku jsem si uvědomila, co mě baví a co chci v budoucnu dělat. Na začátku, pokud se mne někdo zeptal na to, co chci v budoucnu dělat, odpověděla jsem, že nevím. A opravdu jsem nevěděla. Nyní vím, a toto uvědomění je pro mě osobně největším úspěchem, díky kterému nyní mohu směrovat své kroky a svá rozhodnutí. Kromě tohoto cíle, který jsem si s pomocí Terezy na začátku koučování stanovila, jsem dosáhla posunu rovněž ve svém osobním a mentálním nastavení. Mé smýšlení o sobě samotné prošlo viditelnými změnami, co se týče přijímání kritiky (či chvály), názoru ostatních, projevování se, vyjadřování vlastního názoru, uvědomění si vlastní hodnoty a sebevědomí vůbec. A za tento posun jsem nesmírně vděčná. Vidím rozdíl a posun, a to je pro mne velkou motivací. Vše, čeho jsem během koučování dosáhla a v čem jsem udělala posuny, je spojeno s neutuchající podporou a povzbuzováním ze strany Terezy, jejíž nasazení a přístup mi byly velkou oporou a pomocí. Její velmi přátelský přístup si stále zachovával profesionální rysy. Už naše první setkání mne přesvědčilo o tom, že Tereza je osobou na správném místě – dělá, co ji baví, a hlavně v čem je dobrá. Při každém našem setkání mne Tereza přivítala velkým úsměvem a skutečným zájmem o to, co se v poslední době událo. Chápala mou nervozitu a nejistotu, kdykoli jsme se dotkly témat, která ve mne nebudila příliš optimistické pocity. Vnímala mne a pozorně naslouchala všemu, s čím jsem se svěřovala. Snažila se pochopit vše, co jsem se jí pokoušela sdělit, snažila se najít mé vlastní mentální překážky (a to úspěšně) a ukázat mi jejich důvod a neopodstatněnost. Nesoudila. Byla velmi vstřícná, co se týkalo domlouvání termínů našich schůzek. Byla ochotna mi kdykoliv poradit a promluvit si o tom, co mi daný čas běželo na pozadí a co mne nějakým způsobem sráželo. Bylo pro mě jednoduché se na našich setkáních uvolnit a chovat se otevřeně, a to hlavně díky otevřenosti a upřímnosti, kterou Tereza našim rozhovorům věnovala. Čas, který se mnou Tereza strávila, mi byl obrovským přínosem. Za sebe mohu říci, že Tereza je profesionál, ve svém oboru se vyzná a svou práci odvádí opravdu dobře. Stejně tak, jako je Tereza skvělý kouč, je i skvělý člověk. Spolehlivý, ochotný a vnímavý. Jako kouče ji proto určitě doporučuji.
TerezaStudentka 3. ročníku VŠ