REFERENCE

aneb

Co si odnesli ti, kdo už se mnou pracovali? 

Terezu znám z předchozí práce. Sledovala jsem na Linkedin její články, které se mi líbily. Objevil se tam i odkaz na kurz Kariérní restart. Obsah kurzu mě zaujal. Viděla jsem to jako příležitost si uspořádat myšlenky a najít nový směr do budoucna. Kurz předčil moje očekávání. Skládá se z několika částí, jednotlivé kroky jsou vysvětleny ve videích. Vše bylo pro mě přehledné a pochopitelné. Projít si testy a cvičení dává přidanou hodnotu i v případě, že člověk zrovna žádnou práci nehledá. Kurz začíná sebepoznáním. Je dobré tomu skutečně věnovat odpovídající čas. Já jsem získala spoustu informací o sobě, které jsem dosud neuměla pojmenovat. Uvědomila jsem si, co je za tím, že se do některých typů činností hrnu s nadšením, zatímco jiné úkoly podvědomě odkládám. Zjistila jsem, jakou přidanou hodnotu můžu přinést svému týmu, pokud svůj potenciál správně využiju. V každém případě mohu potvrdit, že první kapitolou člověk získá větší sebevědomí. V druhé části jsem tvořila kariérní mapu. Ta mi výrazně pomohla najít směr, kterým bych se chtěla v budoucnu ubírat, ale také si uvědomit, co pro mě smysl nemá, a tudíž nemá cenu s tím ztrácet čas. Konečně jsem pochopila typickou otázku u pohovoru "Kde se vidíte za x let" a vím, že se jí už nemusím obávat. Další část věnovaná otázce "Proč tam jdu?" mi pomohla "rozseknout" dilema z druhé části. Tam jsem si stanovila dva různé směry, jež obojí dávaly smysl. Právě třetí část byla klíčová pro rozhodnutí, který směr je momentálně vhodnější. Čímž nechci říct, že se to nemůže časem změnit. Ale pokud by k té změně došlo, budu vědět proč, což mi dává větší jistotu. Poslední část je to tom, jak to všechno prodat. Opět nemusí jít nutně o nového zaměstnavatele, je dobré se umět prezentovat i ve svém stávajícím zaměstnání nebo si třeba jen přizpůsobit profesní profil na Linkedin, aby více odpovídal zvolenému směru. Terezin přístup ke kariérnímu poradenství se mi líbí. Ráda se na ni obrátím i v budoucnu.
AlenaDaňový specialista
U Terezy jsem absolvovala test silných stránek spojený s následnou osobní konzultací. Obě části byly velice přínosné, a to nejen vzhledem k mé životní situaci, kdy jsem zvažovala změnit svůj dosavadní kariérní směr, ale i v rovině osobního a kariérního života obecně, včetně způsobu jak využít svůj potenciál k dosahování cílů. Oceňuji také to, že mi Tereza podle výsledků nic nevnucovala, ale v rámci příjemného rozhovoru mě nasměrovala tak, abych si na své otázky odpověděla já sama. Zároveň jsem však dostala spoustu praktických tipů a informací ohledně kariérních možností, postupů, jednání v konkrétních situacích atd. Spolupráci s Terezou tak mohu jedině doporučit nejen těm, kteří zvažují změnu zaměstnání, ale každému, kdo má zájem o kariérní a osobní rozvoj nebo hledá v této oblasti novou perspektivu.
AndreaPrávnička
Konzultace předčila mé očekávání. Přestože trvala pouze 90 minut, ujasnil jsem si věci, nad kterými jsem přemýšlel již dlouhou dobu. Jasné, jednoduché, přímé a k věci. Nyní jsem schopen vidět své chování z pohledu silných a slabých stránek a na základě toho se rozhodovat. Zároveň jsem dostal několik praktických rad a doporučenou strategii před veledůležitým pohovorem. Ať už se rozhodnu pro volnou dráhu nebo zůstanu v managementu logistiky budu dále využívat nebo vehementně doporučovat Vaše služby.
Radek PospíšilManažer logistiky, konzultant
Tereza mi ukázala, jak velký rozdíl je mezi tím, když zhruba tušíte, v čem jste dobří, a když své silné a slabé stránky pojmenujete a začnete s touto informací cíleně pracovat. Mně osobně se otevřela nová perspektiva toho, jak v pracovním a soukromém přirozeným způsobem dosahovat toho, co si přejete. Rozhovor s Terezou byl příjemný a bylo pro mě snadné se otevřeně bavit o různých situacích. Odcházela jsem s několika praktickými tipy, které budu často využívat. Konzultaci s Terezou mohu určitě doporučit.
LenkaMarketingový specialista
Terezu jsem objevil na Jobs.cz v sekci Inspirace a rady. Přečetl jsem si rozhovor s ní na téma 50+ a po krátkém váhání jsem jí oslovil. Byl jsem v té době pod velkým tlakem a ve stavu na pokraji vyhoření. Nedokázal jsem se ve své situaci zorientovat a pak udělat první krok správným směrem. Naše spolupráce pod jejím vedením byla od začátku velmi efektivní. Už jen samotná forma komunikace mi dodala potřebnou energii a optimismus. Nebylo tam žádné mávnutí kouzelného proutku, ale celkem dost trvdé a nepříjemné práce na mně samém. V podstatě mě vlídně přinutila • změnit můj pohled na sebe i věci okolo mě • oddělit věci podstatné od nepodstatných • stanovit si reálné cíle a • udělat ty první kroky. Nejdůležitější však bylo moje vědomí, že má o můj problém ZÁJEM až do jeho vyřešení. A protože už mám blíž k 60, celá její pomoc je pro mě v této době profesně i lidsky velmi důležitá.
AdamLogistik, vedoucí směny
K Tereze Valáškové jsem přišel s očekáváním pomoci při získání skvělé práce. Aktuálně jsem končil působení jako vedoucí projektové kanceláře a hledal jsem další směrování na pracovní trhu. A ideálně najít práci, která mě bude bavit! Od Terezy jsem očekával poradenství se znalostmi a zkušenostmi trhu práce. Reálně jsem však dostal víc: 1. Pomocí konzultací jsem spolu sladili směr hledání: co, proč a jak. Tento jsme dali dohromady s kariérou v budoucnu. 2. Následně jsem se s pomocí jejích videí připravil (CV, systém pohovorů). 3. Osobní koučink mi pomohl nalézt, vyjasnit a popsat své silné stránky. Výsledky byly ohromující. V průběhu 2 týdnů jsem oslovil 15 firem, ze kterých 12 mě pozvalo na pohovor. Dostal jsem 3 nabídky, z kterých jsem si vybral podle svých preferencí. Terezu i po nalezení vysněné práce dál vnímám jako svého poradce a kouče na pracovní oblast, zejména pro plné využití svých silných stránek. Děkuji!
RomanAgile coach, scrum master
Tereza is a skilled professional in HR Management field. I used her skills to improve my resume presentation and to find a new job. We worked together on this and I appreciated her dynamic and pro-active way of work. I was impressed by her capacity to analyze my career and provide the best solution to present it; she was curious and able to listen. She taught me a more efficient way to present myself following a successful ‚marketing strategy‘. She opened my mind on my competences and stimulated me to be more positive and self-confident. Her help to me was precious: she is simply brilliant! I am grateful to her.
AlviseSales Development Manager
Ve svém pracovním životě jsem měla v ruce mnoho životopisů a teď jsem byla v situaci, kdy jsem potřebovala připravit jeden pro sebe. Velice mi záleželo, aby mě vystihoval pravdivě, stručně a zajímavě pro potenciálního zaměstnavatele. Obrátila jsem se na Terku s prosbou o pomoc. Terka je skutečná profesionálka, která mi pomocí trefných otázek pomohla uvědomit si své profesní zkušenosti i slabé a silné stránky. Je to úžasně empatický a přímý člověk, který Vás vyslechne a pochopí a zároveň se nebojí reálně pojmenovat skutečnosti. Ještě jednou i touhle cestou děkuji za její pomoc. Všem, kteří si chtějí vyprofilovat svoje zkušenosti do profesionálního životopisu nebo potřebují pomoc se svým profesním zaměřením – neváhejte se na Terku obrátit!
ZuzanaProvozní ředitelka
Myslím si, že když si chce člověk opravdu dobře vybrat novou práci, tak je dobré také vidět pohled z druhé strany, tedy ze strany personalistů. Konzultace s Terezou mi jednak pomohla určit směr, kterým se při hledání práce vydat, tak aby to co nejlépe splnilo má očekávání. Pomohla mi pojmenovat mé silné ale i slabé stránky. A třeba paradoxně ty které já jsme považoval za slabé, vyhodnotila Tereza jako silné. Tereza na mě působí nejen zkušený personalista, ale také jako výborný psycholog. A sám jsem se přesvědčil, že je schopná konkrétnímu člověku najít velmi přesně jeho místo na rozsáhlém personálním trhu.
MartinAnalytik
S Terezou Valáškovou jsem absolvovala 12 koučovacích sezení od března do srpna 2018. Koučink mi pomohl ujasnit si, co je pro mě v životě důležité – ať už se jedná o hledisko pracovních preferencí, či osobních záležitostí, pomohl mi nalézt silné stránky, které jsem předtím neviděla, odkryl mi mnohé způsoby, jak se vypořádat s nepříjemnými situacemi, a ukázal mi, jak důležité je ptát se sama sebe, co vlastně chci a jak se k tomu mohu dobrat. Budu-li konkrétní, díky koučinku jsem si uvědomila, co mě baví a co chci v budoucnu dělat. Na začátku, pokud se mne někdo zeptal na to, co chci v budoucnu dělat, odpověděla jsem, že nevím. A opravdu jsem nevěděla. Nyní vím, a toto uvědomění je pro mě osobně největším úspěchem, díky kterému nyní mohu směrovat své kroky a svá rozhodnutí. Kromě tohoto cíle, který jsem si s pomocí Terezy na začátku koučování stanovila, jsem dosáhla posunu rovněž ve svém osobním a mentálním nastavení. Mé smýšlení o sobě samotné prošlo viditelnými změnami, co se týče přijímání kritiky (či chvály), názoru ostatních, projevování se, vyjadřování vlastního názoru, uvědomění si vlastní hodnoty a sebevědomí vůbec. A za tento posun jsem nesmírně vděčná. Vidím rozdíl a posun, a to je pro mne velkou motivací. Vše, čeho jsem během koučování dosáhla a v čem jsem udělala posuny, je spojeno s neutuchající podporou a povzbuzováním ze strany Terezy, jejíž nasazení a přístup mi byly velkou oporou a pomocí. Její velmi přátelský přístup si stále zachovával profesionální rysy. Už naše první setkání mne přesvědčilo o tom, že Tereza je osobou na správném místě – dělá, co ji baví, a hlavně v čem je dobrá. Při každém našem setkání mne Tereza přivítala velkým úsměvem a skutečným zájmem o to, co se v poslední době událo. Chápala mou nervozitu a nejistotu, kdykoli jsme se dotkly témat, která ve mne nebudila příliš optimistické pocity. Vnímala mne a pozorně naslouchala všemu, s čím jsem se svěřovala. Snažila se pochopit vše, co jsem se jí pokoušela sdělit, snažila se najít mé vlastní mentální překážky (a to úspěšně) a ukázat mi jejich důvod a neopodstatněnost. Nesoudila. Byla velmi vstřícná, co se týkalo domlouvání termínů našich schůzek. Byla ochotna mi kdykoliv poradit a promluvit si o tom, co mi daný čas běželo na pozadí a co mne nějakým způsobem sráželo. Bylo pro mě jednoduché se na našich setkáních uvolnit a chovat se otevřeně, a to hlavně díky otevřenosti a upřímnosti, kterou Tereza našim rozhovorům věnovala. Čas, který se mnou Tereza strávila, mi byl obrovským přínosem. Za sebe mohu říci, že Tereza je profesionál, ve svém oboru se vyzná a svou práci odvádí opravdu dobře. Stejně tak, jako je Tereza skvělý kouč, je i skvělý člověk. Spolehlivý, ochotný a vnímavý. Jako kouče ji proto určitě doporučuji.
TerezaStudentka 3. ročníku VŠ